Bayram yolculuğuna çıkacaklar dikkat! Başkan Bucak uyarıyor!

Bayram yolculuğuna çıkacaklar dikkat! Başkan Bucak uyarıyor!

Ülkemizde trafik kazalarının en yoğun yaşandığı dönemler arasında bayram tatilleri yer alıyor. Bayramı kazasız atlatmanın en önemli koşulu ise araçların uzun yol bakımı yaptırması olarak belirtiliyor.

Kurban Bayramına kısa bir süre kala tatil planı yapan vatandaşlar yolculuğa hazırlanıyor. Uzun yolcuğa çıkmadan önce bayramı kazasız bir şekilde atlatılması için uzman uyarılarda bulunuyor. Bu uyarıların başında da araçların uzun yol bakımlarının yaptırılması yer alıyor. Kurban Bayramında yola çıkacak olan vatandaşları uyaran Antalya Oto Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Bucak ise uzun yol bakımları ile ilgili şu tavsiyelerde bulundu:


LASTİKLERE DİKKAT!
'Bayramda yola çıkacak vatandaşlarımızın uzun yol bakımı kapsamında ilk olarak lastiklerine bakım yapmaları gerekiyor. Bu bakımın devamında da far, fren lambaları, korna, stop lambaları, balatalar ile yağ ve su kontrolü yapılması büyük önem taşıyor.' 


EMNİYET KEMERİ VURGUSU
Araç bakımı ile ilgili önemli noktaların altını çizen Başkan Bucak, araç kullanırken dinlemiş bir şekilde direksiyonda olmanın ve trafik kurallarına uymanın şart olduğunu da vurguladı. Son olarak emniyet kemeri takmanın hayat kurtardığını da ekleyen Başkan Bucak herkese iyi bayramlar diledi.  


Paylaş: